Читайте также по-русски

Є в Києві на вулиці Уманська невеликий парк, з неоригінальною назвою “Супутник”.

Ось що про парк знає Wikipedia:
“Парк «Супутник» — міський парк, розташований у Солом’янському районі міста Києва, вздовж Уманської вулиці. Нинішній парк є фактично єдиною вцілілою частиною Кадетського гаю, на основі якої 1969 року і було сформовано парк. Площа — 16,41 га.
У парку переважають листяні породи дерев (здебільшого липа, клен, береза). У парку є велика кількість кущів.
На території парку будується церква.
Реконструкція парку не проводилася. Парк має занедбаний вигляд із густими порослями дерев та кущів.”

Площа здавалося б велика, 16 гектар, але це з урахуванням недобудованого Храму Сергія Радонезького на території парку і самозахоплених площ під гаражі по периметру.

Як зі скандалами розподілялася земля, як будується храм з 2007 року – це зовсім окрема історія, про що є багато інформації в мережі. Так само, як і вічний дерев’яний паркан, недоглянута територія і триповерховий цегляний особняк на території храму.

Ось так це виглядало ще літом 2015 року:

park21park0

 

 

 

 

 

На фото, в глибині парку видно купа щебню. Це залишки будматеріалів, завезених для ремонту облаштування парку ще в 2014 році, – тротуарну плитку і пісок до цього часу вже вкрали господарські співвітчизники.

Спільними зусиллями комунальних та комерційних структур, стусанами і напівкривими руками до світлого свята Дня Незалежності 24 серпня 2015 року місцеві жителі отримали пристойні троутарчики, викладені плиткою на половині території парку, новенькі ослінчики та смітнички, оновлений дитячий майданчик, охайно засаджені травою газони. Правда, ударні темпи будівництва в дусі “п’ятирічка за два роки”, не дали розслабитися, і через тиждень робочі перекладали просівші і попливші ділянки тротуарів.

Проте, радості матусь і дітвори району не було меж, що було відмічено масовим променадом з колясками і перегонами на самокатах та триколісничках.

sputnik-107

Напис на дошці:

“На даний час закінчено роботи з капітального ремонту частини парку, в результаті якого влаштовано 1600 м2 доріжок із ФЕМ, встановлено 26 паркових лав та 26 сміттєзбірників, сучасний дитячий майданчик, проведено озеленювальні роботи з висадки квітів та влаштовано газону, створено дві хвойні групи, проведено роботи по санітарній обрізці та кронуванню дерев.”

“Не долго музыка играла, не долго пел аккордеон”. Згодом тротуарами парку пересуватися стало складніше:

[rev_slider alias=”park”]

Я теж водій, розумію складності паркування в місті, але їхати по тротуару в парк і паркувати своє корито на зеленому газоні – це відверте хамство. Ну, або може водій не хам, а просто поспішав дуже, або зір поганий, а при виході з авто знімає свої окуляри плюс5? Завжди хочеться думати добре. Це ж наші співгромадяни, – свідомість, совість, розуміння, повага і т.д. і т.п.
Такий стан речей відверто дратує і злить. Рішенням некомфортного мені питання я бачив кілька варіантів:

  1. Особисте спілкування з водієм, – самий цивілізований і простий спосіб
  2. Самостійно або з сусідом закрити проїзд, наприклад штатним, встановленим робочими антипарковочним пристроєм.
  3. Але ми ж європейці) колеса спускати – це остання справа.

Тому я вирішив почати з розмов. Адже паркуються тут віруючі люди, які приїжджають в храм. Свята справа, – часто з дітьми, цілими сім’ями.

Результат такого експерименту дуже засмутив! На жаль, з п’яти-семи водіїв, тільки один після ввічливого прохання може перепаркувати своє авто.

Один особливо “балакучий” водій був оштрафований викликаними мною копами на 510 гривень за парковку на зеленій зоні, окрема їм за це подяка (патруль з позивним “Форт910”).

Дуже сумно, народ, на кого ми скаржимося в цій країні?
На суди, прокуратури, офшори? Та будь-який водій з цих п’яти, опинившись біля годівниці, не відмовиться від спокуси, а це ж трохи складніше, ніж припаркувати авто не на газоні і пройти зайві 50 метрів!

Антипарковщік – був виламаний з корінням “інвалідами-водіями”, яким важко ходити по парку.

Перед тим, як точити шило, був ще варіант – “Контактний Центр міста Києва 1551”.

Зайшов на сайт, зареєструвався, заповнив звернення, прикріпив фотографії.

park

Якщо вибрати опцію: “Я згоден (а), що текст мого звернення та відповідь виконавця буде доступний іншим користувачам.”, то ваше звернення буде видно на інтерактивній карті звернень міста та виконавець буде в додатковому тонусі…

Як видко, звернення я залишив “21 Березня 2016 року”. Через пару днів в системі 1551 було призначено відповідального і час виконання: “Відповідальний: КП ”УЗН” [Шкуро Максим Юрійович] Дата контролю: 5 Квітня 2016”

park2

Сьогодні, 7 квітня, близько 9:00 на вході в парк з Газельки чотири помаранчеві жилетки вивантажують дві бетонні клумби. Встановили, як вміють :-(, але свої функції ці споруди виконують. А через три години мені зателефонував ввічливий голос з Солом’янської адміністрації. Відзвітував про роботу, пообіцяв в цьому році закінчити тротуари в парку і навіть обладнати освітлення! ВАУ! Протягом 15-ти хвилинної телефонної розмови тричі просив “прибрати скаргу” з сайту.

Вважаю, дуже оперативно і якісно спрацювали, як для комунальників міста. Про що залишили відповідь на сайті в зверненнях з проханням підтвердити статус:

park5

park3sputnik-1000

 

 

 

 

 

 

 

Всі залишилися задоволені, навіть “водії-інваліди” отримають бонус у вигляді прогулянки по парку в напрямку храму …

Так ось, до чого вся ця довга історія:

Друзі давайте відповімо собі “ТАК” на ці питання:

“Чи хочемо ми жити комфортно і з гідністю?

Поважаємо ми себе або тільки зітхаємо з думками хорошотамгденаснет?

Чи можемо ми поліпшити своє життя? “І почнемо ось з таких дрібниць, хто якщо не я?

Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод
Не спинить вас! Зносіть і труд, і спрагу, й голод,
Бо вам призначено скалу сесю розбить.

P.S. Є додаток на Android, сам користувався – зфографував запалені вдень ліхтарі вуличного освітлення і надіслав звернення до КМДА.